Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz ve Sportif A.Ş Yöneticisi Oytun Özer, UEFA ile görüşmek üzere bu akşam İsviçre’ye doğru yol aldı.  UEFA, yakın zamanda Galatasaray’ın Finansal Fair Play anlaşmasının yeniden incelenmeye alındığı hakkında açıklamalar yapmıştır. Bunun yanı sıra UEFA, konuyla ilgili olarak Sarı-kırmızılılardan ek talepler için de isteklerde bulunmuştu. Bu sebeple de Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz,  Sportif A.Ş Yöneticisi Oytun Özer ile birlikte UEFA yetkilileriyle bu konuyla ilgili fikir alışverişinde bulunmak için bu akşam İsviçre’ye doğru yola çıktı.

Alınacak Kararlar Merak Konusu

Açıklandığı gibi UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu (CFCB) Araştırma Komisyonu, Galatasaray ile yapılmış olan anlaşmayı tekrar inceleme kararı almıştı. Galatasaray Kulübü de bu kararla ilgili resmi internet sitesinden, “Kulübümüz bu işleyiş süreci dahilinde, UEFA’nın ilgili kurumlarına gerekli resmi açıklama ve yanıtlarını vermektedir ve Kulübümüzün menfaatleri doğrultusunda resmi yanıt ve aksiyonlarını vermeye devam edecektir” açıklamasında bulundu.

Cengiz, Eleştirilere Sert Cevap Verdi

13 farklı branşta faaliyet gösterdiklerini söyleyen Cengiz, ‘’ UEFA’ya bunu anlatamadık. Biz onlara dedik ki Türkiye genç cumhuriyet.UEFA anlamıyor. 1450’ye yakın sporcunun eğitimini sağlıyoruz. Onurla savaşan takım kurmak için stratejik kararlar aldık. Basketbol ve voleybolun giderini azalttık. Başımızı eğdirmeden en onurlu mücadeleyi vereceğiz’’ şeklinde konuşmasını sürdürdü. Mustafa Cengiz; Galatasaray’ın 2 sene içerisinde mali açıdan düzeleceklerini de konuşmasının sonuna ekledi.

adminBahis Siteleri
Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz ve Sportif A.Ş Yöneticisi Oytun Özer, UEFA ile görüşmek üzere bu akşam İsviçre'ye doğru yol aldı.  UEFA, yakın zamanda Galatasaray'ın Finansal Fair Play anlaşmasının yeniden incelenmeye alındığı hakkında açıklamalar yapmıştır. Bunun yanı sıra UEFA, konuyla ilgili olarak Sarı-kırmızılılardan ek talepler için de isteklerde bulunmuştu....