CAS’a 2010 – 2011 sezonu ile ilgili başvuran Trabzonspor; 15 Aralık için gün aldığı duruşma, 14 Mart’ta görülecek.  Trabzonspor Kulübü; 2010-11 sezonu döneminde meydana gelen şike iddiaları süreci kapsamında Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) yaptığı başvuruda 15 Aralık için gün aldığı duruşma, 14 Mart’ta görüleceği açıklandı.

FIFA Disiplin Komitesi’nin yapılan başvuru dosyasını reddetmişti. Bu redden sonra ise geçtiğimiz aylarda CAS’a başvuran Trabzonspor’a, CAS yetkilileri tarafından 15 Aralık 2018 için duruşma tarihi verildi. Aynı ayda gerçekleşen  ve kulübün Olağan Genel Kurulu sebebiyle bordo-mavili kulüp tarafından yapılan erteleme başvurusunun kabul edildi. Yeni duruşma tarihi ise; 14 Mart 2019 olarak açıklandı.

Erteleme Başvurusu Sonunda Kabul Edildi!

UEFA – FIFA Dış İlişkiler ve Hukuktan Sorumlu Başkan Yardımcısı Önder Bülbüloğlu, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) yaptığı açıklamalarda;  CAS’tan verilen duruşma tarihinin seçimle aynı aya denk gelmesi sebebiyle erteleme başvurusunu kabul edildiğini ifade etti. Yeni duruşma tarihi ise 14 Mart olarak ifade edildi.

2 Milyon Euro Harcandı!

Bülbüloğlu, yaptığı açıklamada ‘’ Şu ana kadar 2 milyon Euro Harcadık. ‘’ dedi. FIFA ve CAS’ta mücadelelerini sürdürdüklerini, bu mücadele için şu ana kadar yaklaşık 2 milyon Euro harcadıklarını açıklamaktan çekinmeyen  Önder Bülbüloğlu,; “FIFA Disiplin Komitesinin gerekli cezaların verilmesi için yaptığımız başvuruyu reddetmiş ve bunun sonucunda CAS’a gitmiştik. O dosyalar da halen disiplin komitesine alınmadı. Bu konuda da disiplin komitesinin verdiğimiz dosyayı ele alması için uğraşıyoruz. Bunun yanı sıra CAS duruşmasını bekleyeceğiz. Burada savunmalarımızı yapacağız ve sonrasında CAS’ın vereceğiz karara göre hareket edeceğiz. Çok uğraşıyoruz. Kupamızı geri almak için gerekli olan tüm mücadeleyi veriyoruz vermeye de devam edeceğiz. Başkanımız ve tüm yönetimimiz bunun için tüm gücüyle uğraşıyor. Şu ana kadar bu mücadele için 2 milyon Euro civarında para harcadık. Hiçbir şeyden geri adım atmadık” şeklinde konuştu. Sözlerine; “Takım çok önemli bir maça çıkacak. Çok iyi bir ruh ve seri yakalandı. Büyük maçlarda bu sene takımımız çok iyi oynuyor, onu da gösterdi.’’ Şeklinde devam etti.

https://www.tutantahminler.com/wp-content/uploads/2018/12/5bf66173c03c0e11b89e03bb.jpghttps://www.tutantahminler.com/wp-content/uploads/2018/12/5bf66173c03c0e11b89e03bb-300x300.jpgadminSpor haberler
CAS’a 2010 – 2011 sezonu ile ilgili başvuran Trabzonspor; 15 Aralık için gün aldığı duruşma, 14 Mart'ta görülecek.  Trabzonspor Kulübü; 2010-11 sezonu döneminde meydana gelen şike iddiaları süreci kapsamında Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) yaptığı başvuruda 15 Aralık için gün aldığı duruşma, 14 Mart'ta görüleceği açıklandı. FIFA Disiplin Komitesi'nin yapılan başvuru...